YİTİRDİKLERİMİZ


SADİ HOŞSES
(1912-03Temmuz1994)
RÜŞTÜ ŞARDAĞ
(1917-27Kasım 1994)
YUSUF NALKESEN
(Aralık 1923-01 Ocak 2003)
AVNİ ANIL
(23Nisan1928-14Haziran2008)

 
 
MUSTAFA TARIMCIOĞLU
Konya Beyşehir'de 14 Şubat 1960 tarihinde doğdu. İlköğrenimini Sarayönü'nde, orta ve lise öğrenimini Beyşehir' de tamamladı.
İlk müzik çalışmalarına ilkokul'da mandolinle başladı. Daha sonra bağlama ve lise yıllarında da öğretmeni Necati ÇELİK' in teşvikiyle ud çalmaya ve müzik nazariyat dersleri almaya başladı. Birçok musiki dernek ve cemiyetlerde uduyla çalışmalara katıldı. Kısa dönem ticaretle uğraştı. Beş yıl Beyşehir Belediyesi' nde görev yaptı. 
Kültür ve Turizm Bakanlığı' nın 1987 yılında açmış olduğu sınavları kazandı ve 1989 yılında İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu'nda ud sanatçısı olarak göreve başladı.
Sanatçımız Mustafa TARIMCIOĞLU, 13 Mayıs 2001 tarihinde aramızdan ayrıldı.

 
 
TÜLİN ÇIKA
 
İzmir'de 01 Ağustos 1964 tarihinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini yine aynı ilde yaptı. İlk müzik çalışmalarına 1982 yılında 'Müzisyenler Sendikası' nda TRT İzmir Radyosu Kanun Sanatçısı Nihat İNCE' den dersler alarak başladı. Daha sonra TRT Kanun Sanatçısı Turhan YALÇIN ve Tanbur Sanatçısı Vefik ATAÇ' tan da özel dersler aldı. Alev Engin ABAYLI' nın çalıştırdığı İzmir Karşıyaka Belediyesi Korosu, Ahmet ÖZÇAĞLAYAN' ın çalıştırdığı İzmir Tekel Korosu ve Dr. Ayhan SÖKMEN' in çalıştırdığı İzmir Cumhuriyet Korosu' nda çalışmalarını sürdürdü. 1983 yılında TRT İzmir Radyosu' nun  açtığı ön dinleme sınavında başarılı oldu ve solist olarak programlara katıldı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı' nın 1987 yılında açtığı sınavları kazandı ve İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu' nda ses sanatçısı olarak göreve başladı. 
Sanatçımız Tülin ÇIKA, 28 Ağustos 2004 tarihinde aramızdan ayrıldı
 
 
MİTHAT AKGÖKÇE
 
Sakarya'da 15 Ağustos 1961 tarihinde doğdu. Babasının görevi nedeniyle ilköğrenimine İzmit' te başladı; Beşikdüzü ve İstanbul' da tamamladı. Ortaokul ve liseyi de aynı ilde okudu. Yüksek Öğrenimini ise 1981 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Knservatuvarı Temel Bilimler Bölümünde tamamladı. Öğrenimi sırasında Prof. Dr. Alaeddin YAVAŞCA, Prof. Dr. Selahattin İÇLİ, İnci ÇAYIRLI, Yalçın TURA, Faris AKARSU, Nida TÜFEKÇİ, Tülin YAKARÇELİK, Neyzen Fuat TÜRKERMAN, Mithat ÖZYILMAZER, Süleyman ERGUNER, Hurşit UNGAY ve Serdar ÖZTÜRK' ten faydalandı. Öğrencilik döneminde Nezih UZEL yönetimindeki Sema Topluluğu' nda üç yıl kadar ney üfledi ve Galata Mevlevihanesi' nde bir çok gösterilere katıldı. Prof. Dr. Alaeddin YAVAŞCA, Necdet VAROL ve Serdar ÖZTÜRK' ün şefliğini yaptığı korolarda ses sanatçısı olarak görev aldı. Kısa dönem şefliğini Rıza RİT' in yaptığı İstanbul Belediyesi Konservatuvarı İcra Heyeti' nde bulundu. Kültür ve Turizm Bakanlığı' nın 1985 yılında açtığı sınavları kazandı ve Şefliğini Dr. Teoman ÖNALDI' nın yaptığı İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu' nda ses sanatçısı olarak göreve başladı. 1989 yılında beste çalışmalarına başladı. Engin ÇIR' ın teşvikiyle çalışmalarını hızlandırdı. 65 civarında beste yaptı. Bunlardan bazıları TRT repertuvarına girdi.
Sanatçımız Mithat AKGÖKÇE 05 Temmuz 2007 tarihinde aramızdan ayrıldı.
 
 
H.SEDA ÇEVİKER
 
Eskişehir'de 28 Mayıs 1950 tarihinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini (Adapazarı Ticaret Lisesi) Adapazarı' nda, yüksek öğrenimi İstanbul Üniversitesi İktisat ve Ticari İlimler Akademisi İşletme ve Muhasebe Bölümünde tamamladı. 
1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı' nın açmış olduğu sınavları kazandı ve Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu' nda ses sanatçısı olarak göreve başladı. 1994 yılında Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu' na naklen atandı. 
Sanatçımız H. Seda ÇEVİKER, 07 Ocak 2011 tarihinde aramızdan ayrıldı.
 
 
SEYFİ URAŞ
 

İzmir’de 1953 yılında doğdu. İlköğrenimini yine aynı ilde yaptı ve TRT İstanbul Radyosu’nda ses sanatçısı olarak görev yapmakta olan babası Ramazan URAŞ’ dan keman dersleri aldı. 1974 yılında tamamladığı vatanî görevinden sonra İzmir’ deki çeşitli dernek, koro ve mûsıkî cemiyetlerine devam etti. Güner ERMAN ve Hikmet TETİK’ den nazariyat dersleri aldı. 1987 yılında Kültür Bakanlığının açmış olduğu İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sınavlarını kazanarak keman sanatçısı olarak göreve başladı. Seyfi URAŞ iki çocuk babasıdır.

  

GÜNDOĞDU DOĞAN

 

 

 
 

13 Nisan 1943 tarihinde Antalya 'da doğan Gündoğdu Doğan , Ankara Devlet Konservatuarı'nda 1967 yılında mezun oldu.TRT İzmir Radyosuna girdiği 1977 yılından önce müzik çalışmalarına çeşitli korolarda devam eden sanatçı 1985 yılında da Dr.Teoman Önaldı nın daveti ile Kültür Bakanlığı İzmir Devlet Klasik Türk Müziği korosuna geçti.Korada 1985 yılından emekli olduğu  2007 yılına kadar çalışmalarına devam etti. 20 civarında bestesi TRT repertuarında olan sanatçının , bestekarlık yönünün yanı sıra çeşitli beste güfteleri bulunmaktadır.Serhat ve Cevdet isminde iki oğlu bulunan sanatçı 7 Nisan 2013 tarihinde geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitirdi.

 


0232 425 66 91
Bizden haberdar olmak için e-mail adresinizi kaydedin !

Gönder