KENAN VERDEMİR


 

  1967 yılında Samsun ’ da doğdu .1984 - 1988 yılları arasında Samsun Belediye Konservatuarı ’ nda Türk Mûsikîsi öğrenimi görerek mezun olduktan sonra ; 1988 yılında İ.T.Ü. T.M.D.K. Ses Eğitimi Bölümü ’ nü kazanarak ; Sn.Bekir Sıdkı Sezgin ve Sn.Tülûn Korman ’ dan Repertuar Dersleri ’ nde Türk Mûsikîsi Üslûbu ve Tavrı ’ nı öğrendi . Üniversite 3.sınıf öğrencisi iken 1991 yılında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ’ nın açmış olduğu İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Sınavını ‘’  Ses Sanatçısı ‘’  olarak kazandı ve stajını tamamlayarak  , 1992 yılında memur olarak görevine atandı .1994 yılında Ses Eğitimi Bölümü ‘ nden mezun oldu .
   Sn.Cinuçen Tanrıkorur ‘ dan ; kendisine ait bestelerini 1997 - 1998 yılları arasında meşk etme imkânı buldu. 
   1998 yılında ‘’ Türk  Mûsikîsi ‘’ alanında yüksek lisans  eğitimini  tamamladı . 
    2000 - 2005 yılları arasında  Sn.Bahri Güngördü Şefliği ‘ nde kurulan ‘’ Bizbize Topluluğu ’’ nda yurt içi ve yurt dışı konser ve etkinliklerde görev aldı.
    2002 yılında Sn.Ayhan Çağlı ’ nın kurduğu ve Şefliği ‘ ni yaptığı  Üsküdar Belediyesi Kâtibim  Türk Müziği Topluluğu ’ nun ‘’ Şarkılarda Üsküdar ‘’ albümüne solist ve korist olarak katkıda bulundu .
   İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Ses San’atçısı olarak 1991 yılından bu yana ; gerek yurt içinde , gerekse  Amerika ’ dan Japonya ’  ya kadar birçok ülkede konser,Mevlevi Ayinleri ve etkinliklere katıldı . TRT İstanbul Radyosu ,TRT Televizyon Kanalları ve birçok özel televizyon kanalları için ; Devlet Koroları ve Toplulukları adına hazırlanmış programlarda ; korist ve solist , TRT1 sabah programı ‘’ Sütlü Kahve ’’ de solist , TRT MÜZİK ’’ Ateşi Aşk ’’  programlarında korist ve solist olarak görev aldı.
    Kenan Verdemir ; 2015 Ağustos ayından itibaren İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda Ses San’atçısı olarak görevine devam etmektedir.

0232 425 66 91
Bizden haberdar olmak için e-mail adresinizi kaydedin !

Gönder