DERYA ÖYÜNÇ


 

   Eskişehirde Doğdu . İlkokulu kayseri orta ve lise eğitimini Eskişehirde tamamladı. 1981 yılında şefliğini ve hocalığını Hüseyin erbay' ın yaptığı Eskişehir Halk Eğitimi Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu ile ilk müzik çalışmalrına başladı 1983 yılında TRT Ankara Radyosu' nun açmış olduğu ön dinleme sınavını kazanarak solo band kayıt yapma hakkı kazandı TRT Ankara İstanbul İzmir radyo ve tvlerinde solo müzik programlarında görev almaktadır.

  1984 yılında İstanbul teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı ( ŞAN ) ses eğitimi bölümünü ilk sırada kazandı. 1989 yılında mezun oldu. 5 yıllık eğitimi süresince Belkıs Aran ( ŞAN ) Prof. Dr. Nevzat Atlığ , mefaret yıldırım Tülin Korman ( repertuar ) , Nurten Erpek , Yavuz Özüstün ( solfej Nazariyat ) Bekir Sıtkı Sezgin (büyük Usül Uygulamaları ve usta tavırları ) Naime Batanay ( tanbur ) Prof.Dr. Selahattin İçli ( ses sağlığı ) Prof. Dr. Yalçın Tura (musiki Formları ) Neriman Tüfekçi ( halk müziği repertuarı ) Nida Tüfekçi ( Halk müziği bilgileri ) Nami Şenel , Metin örsel , Demirhan Altuğ ( Batı Müziği ve Armoni ) derslerini aldığı çok değerli hocalarıdır.

  Konservatuara devam ederken Yusuf ömürlü yönetimindeki Kubbealtı Kültür ve Sanat Vakfının koro çalışmalarına ve konserlerine katıldı

  1989 yılında konservatuar mezuniyeti ile şefliğini ve hocalığını Dr. Teoman Önaldı'nın yaptığı Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu'nun sınavını kazandı. Ses sanatçısı olarak göreve başladı.

  1995 yılında 9 Eylül Üniversitesi Müzik Bilimleri Enstitüsü' nde yüksek lisansa başladı. 2011 yılında bestekar tanburi Akın Özkan' dan tanbur dersleri aldı.


0232 425 66 91
Bizden haberdar olmak için e-mail adresinizi kaydedin !

Gönder