AYDIN ÖZDEN


 

Afyon da 01 Aralık 1966 tarihinde doğdu. Ankara da başladığı orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. Müzik çalışmalarına ortaokul yıllarında gitar çalarak başladı. 1984 yılında Buca Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’ne girdi ve bir yıl devam etti. 1985 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı’na girerek 1990 yılında mezun oldu. Konservatuardaki eğitimi süresince meslek çalgısı olarak keman ve viyola eğitimi gördÜ.

   1989 yılında konservatuar öğrencilerinden oluşturduğu orkestra ile “GÖÇ” (Çok sesli saz eseri-hicaz) ve “RÜYALAR ÜLKESİ” (Çok sesli saz eseri-nihavend) adlı eserlerini konservatuar salonunda ve Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde, kendi yönetiminde, seslendirdi.

   1990 yıllında Ege Üniversitesinde kısa bir süre müzik okutmanı olarak çalıştı. Aynı yıl sınavlarında başarılı olduğu Elazığ Korosu’nda göreve başladı. 1995 yılında İzmir Devlet Korosuna Viyola sanatçısı olarak atandı.

   1998-2000 yılları arasında Rakım Elkutlu Müzik Derneği’ nde, 2000-2003 yıllarında Bergama Belediye Konservatuarında, 2003-2005 yıllarında Karşıyaka Belediye Konservatuarında keman öğretmenliği görevlerinde bulundu. Soma Musiki Derneği Türk Müziği Korosu Şefi olarak görev yapmaktadır.

   Yurtiçinde çok sayıda konserler verdi ve birçok amatör müzik derneğinde viyola ve keman sanatçısı olarak katkıda bulundu. Almanya’ nın Münih, Makedonya’ nın Üsküp, Kıbrıs’ ın Lefkoşa, Magosa, Girne şehirlerinde konserlere katıldı. Viyola sanatçılığının yanında müzik alanında beste çalışmaları yaptı. 2008 yılında ünlü Azeri besteci ve piyanist İlyas MİRZAYEV ile Türk Müziği çalgısal eserlerinden oluşan bir resital verdi.

 

   Yararlandığı öğretmenleri arasında Avni ANIL, Ali Rıza AVNİ, Turhan TOPER, Vefik ATAÇ, Tevfik TUTU, Kutlu PAYASLI, Reşat AYSU ve Onur AKDOĞU’ yu sayabiliriz.


0232 425 66 91
Bizden haberdar olmak için e-mail adresinizi kaydedin !

Gönder